Στόχος της Axion Hellas είναι να προσφέρει υπηρεσίες στην κοινωνία, ειδικά στις ευάλωτες ομάδες που ζουν σε απομακρυσμένες και δυσπρόσιτες περιοχές των ελληνικών νησιών και της ελληνικής ηπειρωτικής χώρας.
Η μαθητική κοινότητα του Κολλεγίου Ψυχικού συνεργάστηκε με την Axion Hellas σε μια αξιέπαινη πρωτοβουλία που στόχο είχε την ενίσχυση της αγάπης για τη γνώση και την ανάγνωση. Στο πλαίσιο αυτής της δρά...
Η πολυαγαπημένη συγγραφέας Μάρω Θεοδωράκη παρουσίασε το καινούριο, 60ο της βιβλίο για παιδιά με τίτλο «Στάσου Πλάι Μου». Το βιβλίο προβάλλει έννοιες όπως η ειρήνη, η ελευθερία και η συμπόρευση μέσα απ...
Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η 16η δράση της Axion Hellas στη Σίφνο, τη Σχοινούσα, την Αστυπάλαια, την Αμοργό και την Κίμωλο, η οποία διεξήχθη από τις 12-21 Απριλίου 2024. Η ομάδα των εθελοντών τη...